είσοδος

Οι Γιατροί μας

Δρ. Τσούκας Δημήτριος

Ορθοπαιδικός

(+30) 210 3230000
info@tsoukas-ortho.gr
01/11/13 έως Σήμερα Διευθυντής Ορθοπαιδικής Κλινικής Ελάχιστα Επεμβατικής και Αθλητιατρικής Χειρουργικής «Νοσοκομείου Mediterraneo»

24/10/2006 έως Σήμερα Διευθυντής και Ιδρυτής Κέντρου Ελάχιστα Επεμβατικής Ορθοπαιδικής και Αθλητιατρικής Χειρουργικής – MIOSMED Center. Εκπαιδευτικό Κέντρο ISAKOS (Παγκόσμια Εταιρεία Αρθροσκόπησης Χειρουργικής Γόνατος και Αθλητικών Κακώσεων), Συνεργαζόμενο κέντρο ITERA Life Sciences Forum (International Tissue Engineering Research Association). Συνεργαζόμενος φορέας AOSSM (American Orthopaedic Society for Sports Medicine) στην παγκόσμια εκστρατεία STOP Sports Injuries

01/11/09 έως 30/10/2013 Διευθυντής Ορθοπαιδικής και Κλινικής Αθλητικών Κακώσεων «Ιατρικού Κέντρου Αθηνών»

12/05/09 έως 18/12/09 Διευθυντής Ορθοπαιδικής και Κλινικής Αθλητικών Κακώσεων «Ευρωκλινικής Αθηνών»

01/01/2006 έως 12/05/2009 Διευθυντής Ορθοπαιδικής Κλινικής «Ευρωκλινικής Αθηνών»

12/12/2002 έως 12/12/2005 Διευθυντής Κλινικής Αθλητικών Κακώσεων Νοσοκομείου «METROPOLITAN»

23/01/2002 έως 11/12/2002 Υπεύθυνος Ιατρείου Αθλητικών Κακώσεων Νοσοκομείου «ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ»

30/10/2000 έως 22/01/2002 Επιμελητής Α΄ (Αποκλειστικός Ιατρικός Συνεργάτης) Νοσοκομείου «ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ». Υπεύθυνος Τμήματος Γόνατος Αρθροσκοπήσεων και Αθλητικών Κακώσεων Β΄ Ορθοπαιδικής Κλινικής

01/09/1998 έως 10/01/2000 Έμμισθος συνεργάτης Αναπληρωτή Καθηγητή Ορθοπαιδικής Πανεπιστημίου Αθηνών Αργύρη Μήτσου, Δ/ντή Κλινικής Αθλητικών Κακώσεων ΔΘΚΑ «ΥΓΕΙΑ»

01/03/1998 έως 31/08/1998 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Saint Luc-Universite Catholique de Louvain 
Βρυξέλλες Δ/ντής Καθ. J.J. Rombouts. Επιμελητής κλινικής χειρουργικής σπονδυλικής στήλης (Καθηγ. Ev. Munting). Χειρουργική σπονδυλικής στήλης (εκφυλιστικές παθήσεις, κατάγματα, όγκοι, θωρακοσκοπήσεις, σκολιώσεις), εξωτερικά ιατρεία, υπεύθυνος θαλάμων ασθενών, εφημερίες.

01/06/1994 έως 20/01/1998 Α΄ ΟΡΘ/ΚΟ ΤΜΗΜΑ (Δ/ντής Δρ. Χαρ/μπος Παπαδόπουλος) Γενικό Νοσοκομείο Αττικής ΚΑΤ, Κηφισιάς, ειδικότητα Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας

01/10/1996 έως 31/12/1996 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο UZ Pellenberg - Leuven Βελγίου, Κλινική Αθλητικών Κακώσεων, Δ/ντής Dr. J. Bellemans.

18/05/1996 έως 10/06/1996 Royal Orthopedic Hospital Birmingham Αγγλίας. Κλινική γόνατος και Αθλητικών Κακώσεων Δ/ντής Consultant Niggel Tubbs.

20/01/1994 έως 01/06/1994 Παιδοορθοπαιδικό Τμήμα (Δ/ντής Δρ. Βουτσινάς Σταύρος) Γενικό Νοσοκομείο Αττικής, ΚΑΤ, Κηφισιά, ειδικότητα Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας

20/09/1992 έως 19/01/1994 Κέντρο Υγείας Μεγαλόπολης (Δ/ντής Γαϊτανάκης Κων/νος) Ιατρός Υπηρεσίας Υπαίθρου

20/07/1990 έως 20/06/1992 Εκπλήρωση στρατιωτικής θητείας ως έφεδρος αξιωματικός

21/12/1990 έως 22/12/1991 Έτος γενικής χειρουργικής κατά τη διάρκεια της στρατιωτικής θητείας στο ΚΙΧΝΕ Αλεξανδρουπόλεως (Δ/ντής Δρ. Βλάχος Αθανάσιος)